Market $5.99 | Member $0.99 | Elite $0.93 |
Couldn't load pickup availability
Description
RAW Classic Pre-rolled Cone - Emperador
• Emperor Size
• 1 Cone Per Pack
RAW Cones are often out of stock and very hard to come by. Here’s the issue – RAW cones use a water-based gum that takes a long time to dry. That means RAW cones are rolled, then they have to sit for 24 hours before they can be stacked and packed. It makes for very slow production. Other brands use pure Ethyl Vinyl Acetate (Chemical glue). Their glue dries almost instantly so they can produce their cones much faster and cheaper.
RAW Classic Pre-rolled Cone - Emperador
• Emperor Size
• 1 Cone Per Pack
RAW Cones are often out of stock and very hard to come by. Here’s the issue – RAW cones use a water-based gum that takes a long time to dry. That means RAW cones are rolled, then they have to sit for 24 hours before they can be stacked and packed. It makes for very slow production. Other brands use pure Ethyl Vinyl Acetate (Chemical glue). Their glue dries almost instantly so they can produce their cones much faster and cheaper.
You may also like


-
Electro Plated Puck Recycler Bong
5 OPTIONS
1 / 5
(1) 1 total reviews
Regular price $24.99Unit price / perSold outSold Out
You Recently Viewed


-
RAW Rolling Machine
2 OPTIONS
6 / 4.666666666
(6) 6 total reviews
Regular price $3.49Unit price / perMarket $3.49Member $2.29Elite $2.23 -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
RAW Classic 1 1/4 Rolling Papers
4 OPTIONS
3 / 5.0
(3) 3 total reviews
Regular price $2.00Unit price / perSold outSold Out
Often Bought Together


-
Lotus 9mm 18" Water Pipe
7 OPTIONS
0 / 0
(0) Review
Regular price $129.99Unit price / perMarket $129.99Member $27.42Elite $25.77 -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per -
Example product title
Regular price $5.99Unit price / per